• Kas mahelimonaadis on ka mullid mahedad?

  Kas mahelimonaadis on ka mullid mahedad?

  Öuna limonaadipudelid on rõõmsas elevuses, sest nad saavad kevadele vastu minna uues rüüs. Lisaks helgematele toonidele ilutseb nüüd tootesildil kiri “Organic”. See tähendab, et meie limonaadid võivad ametlikult kanda Euroopa ja Eesti mahemärgist. Mis te arvate, kas mahelimonaadis on isegi mullid mahedad?

  Eesti esimese käsitöölimonaadide tootja pidupäevajookides sisalduvad õunad, marjad ja rabarber olid juba enne looduslähedaselt kasvatatud. Nüüd pärineb ka maitse timmimiseks kasutatav suhkur mahepõllumajandusest. Õuna limonaade valmistades lisatakse naturaalsele mahlale ja suhkrule vett ning mullideks süsihappegaasi. “Mahemärgise taotlemise käigus tekkis meil küsimus, kas on olemas mahedat süsihappegaasi,” räägib Öuna tootmisjuht Juhan. Asja uurides selgus, et süsihappegaas ja vesi on ained, mida ei olegi võimalik selliselt liigitada. “Kuna eesti keeles on sõnal “mahe” kaks tähendust, võime maitsele viidates siiski öelda, et meie limonaadides on mahedad mullid,” muheleb Juhan.

  Meie limonaadide uuel tootesildil on kujutatud postmarki. See kannab endas sõnumit, et pudelis on väärt saadetis Saaremaalt. Mahelimonaadid on saadaval nelja mõnusa koduse maitsega - õun, tikker, rabarber ja punane sõstar. 

  Loodame, et leiad uue sildiga Öuna-pudelid oma kodupoest kenasti üles.

  Öunks!

  Meeleolufotod: Mari Arnover

  Loe ka Suhkrusisaldusest limonaadis.